O nas

Spływy kajakowe to nasze hobby

Spływy kajakowe to nasze hobby i sposób na spędzenie wolnego czasu. Od wielu lat pływamy po rzekach Lubelszczyzny, Polski i Europy. Zaowocowało to sporym doświadczeniem i wiedzą na temat bezpieczeństwa, sprzętu i prowadzenia spływów. Posiadamy niezbędne uprawnienia instruktorskie i ratownicze w zakresie kajakarstwa. Prowadzimy również kursy i szkolenia. Nie jesteśmy więc typową wypożyczalnią sprzętu wodnego

Radek

Absolwent AWF Kraków kierunek Turystyka i Rekreacja. Zainteresowania związane ze sportami wodnymi, przyczyniły się do uzyskania wielu uprawnień takich jak: instruktor rekreacji spec. kajakarstwo, instruktor sportu spec. Pływanie, młodszy ratownik WOPR oraz patentu żeglarza jachtowego. Przygodę z kajakarstwem zaczął na początku studiów uczestnicząc w wielu obozach kajakowych oraz praktykach w Szkole kajakarstwa górskiego i raftingu RETENDO. Kolejne lata poświęcone były na zdobywanie odpowiednich kwalifikacji (Kurs kajakarstwa górskiego organizowany przez ATK Bystrze, weryfikacja na PSKK IV stopień ) oraz poznawanie szlaków wodnych w Polsce i zagranicą. Dzięki doświadczeniu i nabytym umiejętnościom, przygotuje i sprawnie poprowadzi spływy kajakowe.

Szymon

Kajakarstwem zajmuje się od połowy lat dziewięćdziesiątych. Początki przygody z kajakami rozpoczynał w klubach kajakowych Galeryja i Ciernik. W następnych latach aktywnie działał w Sekcji Turystyki Różnej przekształconej potem w Klub Kajakowy Kontra. Zafascynowany kajakarstwem górskim brał udział w wyprawach po rzekach całej Europy. Zdobywał doświadczenie pływając min. w Alpach, Pirenejach i na Kaukazie. W ostatnich latach odkrywa na nowo szlaki kajakowe na Lubelszczyźnie i za naszą wschodnią granicą organizując spływy oraz wyprawy na Ukrainę i Białoruś . Organizator kursów kajakowych , instruktor kajakarstwa, doskonale posługujący się wszystkimi technikami wiosłowania. Prywatnie z żoną Agnieszką i dziećmi pływa kanu.