Szkolenia, kursy, Polski System Kwalifikacji Kajakowych

Szkolenia PSKK

Oprócz podstawowej działalności, jaką jest obsługa spływów kajakowych i prowadzenie wypożyczalni kajaków, oferujemy również szkolenia i kursy kajakowe. To propozycja dla osób, które chcą rozszerzyć swoja wiedzę na temat kajakarstwa i nabyć umiejętności pozwalające pewnie poczuć się w kajaku i nad wodą.

Podczas prowadzonych zajęć przedstawiamy m.in.:

  • techniki wiosłowania różnymi jednostkami (kajaki turystyczne, górskie, kanu)
  • manewrowania na wodzie stojącej i rzekach
  • techniki ratownictwa kajakowego
  • zasady bezpiecznego i sprawnego prowadzenia spływu kajakowego.

Na szkoleniach skupiamy sie głównie na zdobywaniu praktycznych umiejętności, które zostały zapisane w Polskim Systemie Kwalifikacji Kajkowych ( PSKK )

PSKK jest zbiorem określonych kwalifikacji kajakowych. PSKK Nizinny składa się z 5-cio stopniowej skali w której każdy stopień odpowiada odpowiednim umiejętnościom i doświadczeniu kajakarza. Szczegółowe opisy stopni znajduja sie na stronie PSKK, dzięki czemu każdy może zweryfikować swoje kwalifikacje. Jednak dla Tych, którzy chcą oficjalnie sprawdzić swoje umiejętności i otrzymać certyfikat, będziemy organizować egzaminy.

Jako pierwsi i prawdopodobnie jedyni na Lubelszczyźnie posiadamy uprawnienia do prowadzenia weryfikacji na I, II i III stopień PSKK Nizinnego

Kurs kajakarstwa nizinnego

Kurs kierujemy do wszystkich, którzy cenią aktywny tryb życia i chcą zdobyć nowe umiejętności. Pokażemy Wam jak bezpiecznie pływać po rzekach i jeziorach oraz jak poprowadzić sprawnie spływ kajakowy. Ponadto będzie to doskonała okazja do poznania osób o podobnych zainteresowaniach i wspólnej zabawy.

Miejsce: Zalew Zemborzycki i Bystrzyca