Spływy kajakowe Bystrzycą

Bystrzyca

Spływy kajakowe Bystrzycą to doskonała okazja, aby rozpocząć przygodę z kajakiem. W zależności od wybranego fragmentu, Bystrzyca oferuje nam różne atrakcje i niezapomnianą przygodę!

Dla osób, które stawiają pierwsze kroki w kajaku, rodzin z dziećmi i grup szkolnych polecamy kilkugodzinne spływy kajakowe Bystrzycą z Prawiednik lub Osmolic. Ciekawą propozycją jest również spływ kajakowy przez Lublin. Jest to wyjątkowa okazja, aby spojrzeć na miasto z perspektywy kajaka i Bystrzycy!

W sezonie od kwietnia do października stałe godziny wyjazdów na spływy Bystrzycą.
Pływamy 7 dni w tygodniu!

Godziny wyjazdów na spływy Bystrzycą dla osób indywidualnych:

9.00, 10.00, 12.30, 14.00, 16.00

Wystarczy zadzwonić i zarezerwować godzinę oraz ilość kajaków. W umówionym terminie spotykamy się na parkingu ośrodka Marina(płatny, niestrzeżony) i przesiadamy się do naszego busa, którym zabierzemy Państwa na początek spływu. 

 

Trasy Cena Czas spływu
Prawiedniki – Zalew Zemborzycki 50 zł/os. 2-3 godziny
Osmolice – Zalew Zemborzycki 70 zł/os. 4-5 godzin
Osmolice – Prawiedniki 50 zł/os.  2 godziny
     

„Szlakiem drewnianych młynów”

Najpopularniejszy i najlepszy fragment rozpoczyna się przy starym, drewnianym młynie w Osmolicach. Stąd w kilka godzin możemy dopłynąć do Zalewu Zemborzyckiego.  Spływ kajakowy Bystrzycą możemy zacząć również w Strzyżewicach. Jest to propozycja dla osób, które mogą poświęcić na to cały dzień i są gotowe na pokonanie wielu naturalnych przeszkód i kilku przeniosek.

Osłonięta drzewami Bystrzyca, wije się wśród pól i łąk pozwalając na podziwianie dzikiej przyrody. Czyste wody obfitują w wiele  rzadkich gatunków ryb takich jak: pstrągi, lipienie i szczupaki, a wprawny obserwator może tu spotkać raka lub żółwia błotnego! Dodatkową atrakcją są drewniane młyny oraz zespoły pałacowo-parkowe, które zobaczymy m.in. w Osmolicach i Pszczelej Woli. Na koniec czeka nas nie lada wyzwanie, przepłynięcie tafli Zalewu Zemborzyckiego! Wymaga to lekkiego wysiłku, ale dostarcza dużo satysfakcji i wrażeń.

Trasy Długość trasy Czas spływu
Prawiedniki – Zalew Zemborzycki 7 km 2-3 godzin
Osmolice – Zalew Zemborzycki 14 km 4-5 godzin
Piotrowice – Zalew Zemborzycki 18 km 5-6 godzin

Dodatkowe atrakcje

Osmolice:

– Zespół Pałacowo – Parkowy
– Dobrze zachowany drewniany młyn

Pszczela Wola:
– Zespół Pałacowo – Parkowy na terenie Technikum Pszczelarskiego
– Jedyny w Polsce skansen pszczelarski

Prawiedniki:
– „Łowisko Prawiedniki” Pięknie położone łowisko wędkarskie.
– Doskonałe miejsce na odpoczynek, posiłek lub zorganizowanie ogniska.
– Pole do gry w Paintball’a, jazdy na quadach i organizowania różnych gier i zabaw

„Kajakiem przez Lublin”

Spływ Bystrzycą przez Lublin? Czemu nie! Przejeżdżając przez mosty, jadąc ścieżką rowerową lub spacerując wzdłuż jej brzegów, często mijamy Bystrzycę patrząc na nią ‘z góry’. A może Chciałbyś zobaczyć jak wygląda Lublin z perspektywy kajaka i Bystrzycy? Jeśli tak, zapraszamy do przepłynięcia tego fragmentu rzeki.

Trasy Długość trasy Czas spływu
Zalew Zemborzycki – Stadnina LKJ 4 km 1 godzina
Zalew Zemborzycki – CH ‚Gala’ (ul. Firlejowska) 7 km 2 godziny

Dodatkowe atrakcje

Lubelski Klub Jeździecki – możliwość zorganizowania ogniska i oprowadzania dzieci i dorosłych na koniach po terenie klubu

Zaczynamy przy tamie nad Zalewem Zemborzyckim. Początkowo Bystrzyca płynie w naturalnym korycie. Mijamy wiadukt kolejowy, most i dopływamy do Lubelskiego Klubu Jeździeckiego. Możemy tu zakończyć spływ i skorzystać z oferty klubu. Za stadniną wpływamy już w uregulowaną część rzeki. Mijamy tereny dawnej cukrowni (konieczna przenioska obok spiętrzenia),  a za nią po prawej stronie pojawią się drzewa. Oznacza to, że zbliżamy się do Parku Ludowego. Za parkiem mijamy następne mosty drogowe i dopływamy do miejsca, w którym do Bystrzycy wpada Czerniejówka. Tutaj czeka nas kolejna przenioska (sztuczny próg). Płyniemy jeszcze kilka minut i spływ Bystrzycą kończymy koło Dworku Grafa.