Spływy kajakowe Chodelka

Chodelka

Chodelka to niewielka rzeka o długości ok. 50 km. Bierze swój początek kilkanaście kilometrów przed miejscowością Chodel i właśnie stąd możliwe jest rozpoczęcie spływu. Do Wisły dopłyniemy stąd w dwa dni, ale jest to propozycja dla prawdziwych twardzieli. Na wodzie bowiem czeka nas wiele uciążliwych przenosek i innych przeszkód w postaci krzaków i drzew. Urocze widoki i piękne krajobrazy wynagrodzą nam ten wysiłek.

Dla osób chcących spędzić na Chodelce kilka godzin polecamy rozpoczęcie spływu z wioski Chodlik znanej z wczesnosłowiańskich grodzisk ( ok.5 godzin do Wisły) , lub najbardziej popularną trasą rozpoczynając spływ przy moście na drodze Karczmiska – Wilków ( ok. 2 godziny do wioski Podgórz ). Tu możemy zakończyć spływ wspinając się na Skarpę Dobrską wznoszącą się ok. 80-90 m nad poziom naszej rzeki! W pogodne dni widać stąd nawet Góry Świętokrzyskie. Bardziej doświadczeni kajakarze mogą kontynuować spływ dalej Wisłą do Kazimierza (ok.1 godziny).

 

Dodatkowe atrakcje

  • Możliwość połączenia spływu z wycieczką rowerową po słynnych wąwozach lessowych w okolicy Kazimierza.
  • Nałęczowską Koleją Dojazdową dojedziemy z Nałęczowa w okolice Chodlika. Możemy też zabrać ze sobą rowery. Potem kontynuując wycieczkę przesiadamy się na kajaki.
  • Bliska odległość Kazimierza, Janowca, Mięćmierza